Program 2016

FACEBOOK_MAPA

Program

Fashion marš! tento rok odštartuje o 17.00 v Kultúrnom centre Dunaj na Nedbalovej ulici. Pokračovať bude smerom na Františkánske námestie a cez Michalskú ulicu na Hlavné námestie, odtiaľ dav poputuje cez Panskú ulicu na Hviezdoslavovo námestie. Pochod svoju trasu zavŕši na Laurinskej ulici pri dizajnových obchodoch Slowatch a slávica, kde sa odohrá koncert Martiny Javor. Ak počas Fashion maršu! vysmädnete, šťavu vám dodajú vynovené minerálne vody Mattoni ochutené perlivé, vyrobené osviežujúcou receptúrou s ovocnou šťavou a v novom farebnom dizajne.

6 dizajnérov prezentuje svoju tvorbu

Tento rok predstavia na podujatí svoju tvorbu: Lenka Sršňová s neodolateľne sladkou kolekciou BonBon, Marcel Holubec W. s kolekciou Delusion inšpirovanú maliarom Vincentom Van Goghom, pre ktorú vytvorila dizajn látok Michaela Bednárována, Zlatica Hujbertová rozjasní ulice bielou farbou, ktorej čistota a jednoduchosť je kľúčovým prvkom v novej kolekcii jar/leto 2016, Zoltán Tóth predstaví narúšanie tradičných foriem odevu v kolekcii Rozpad, Andrea Pojezdálová, sa v kolekcii Back to the Roots, odvracia od súčasného konzumného sveta a vracia sak autentickosti a tradíciám, Petra Kubíková predstaví novú kolekciu Uniformatic, ktorú navrhla špeciálne pre Fashion marš! a svoju exkluzívnu premiéru zažije práve na tejto akcii.

Osobnosti podporujú Fashion marš!

Aj tento rok budete môcť na Fashion marš! stretnúť známe osobnosti, ktoré dizajnéri oblečú do svojich modelov. Pochodovať budú: Barbara Heribanová v modele od Lenky Sršňovej, herečky Lucia Siposová v modele od Zlatice Hujbertovej a Kristína Tóthová oblečená do modelu od Zoltána Tótha, DJ-ka Naďa El bude pochodovať za Petru Kubíkovú, speváčka Martina Javor, ktorú oblečie Marcel Holubec W. a dievčatá z občianskeho združenia Jeminé, ktoré sú ambasádorkami Jamieho Olivera na Slovensku. O Janicu Lacovú a Anetu Orosi z tohto združenia sa postará Andrea Pojezdálová.

„S organizátorkami Fashion marš! sa poznám už dlhší čas. Sme rovnaká krvná skupina a keďže som lokálpatriot, nielen čo sa jedla týka, tak rada podporujem slovenských výrobcov. Keď nás tento rok dievčatá oslovili na spoluprácu, ani sme neváhali. Je to pre nás česť,” povedala Janica Lacová.

Okrem známych osobností bude za dizajnérov pochodovať aj dav modeliek a šesť tanečníkov. Pútavé choreografie počas celého pochodu Fashion marš! si budete môcť vychutnať vďaka Lacovi Cmorejovi a tanečnej skupine CreDance. O to, aby bolo pochod nielen vidieť, ale aj počuť, sa postará už tradične herec Ludwig Bagin, ktorý sa opäť na jeden deň stane trubadúrom a celý sprievod povedie.  Hudobne vám pochod spríjemní skupina Fashion marš! Band, ktorá sa spojila špeciálne pre tohtoročný Fashion marš!

Ako už každoročne, aj tento raz sa základňou Fashion marš! stane na celý deň KC Dunaj. Od rána v ňom bude prebiehať líčenie, česanie a fitting modeliek, modelov a známych tvárí. O líčenie sa postarajú make-up artisti zo značky GOSH Copenhagen pod vedením Miriam Karolovej. Rozjasňovačom LUMI DROPS, novinkou tejto dánskej značky, rozjasnia tváre všetkým účinkujúcim, čím sa zaručene postarajú o horúci trend na toto leto. Doplnkom celkového vzhľadu pochodujúcich sa stanú účesy vytvorené vlasovou stylistkou Monikou Kalickou a jejtímom zo salónu KDRKO.